Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro zájemce

Postup podání žádosti

1. Zájemce o umístění nejprve musí vyplnit formulář Žádost o poskytnutí sociální služby a dále si zajistit od svého obvodního lékaře lékařský posudek. Formulář žádosti o poskytnutí sociální služby si můžete vyzvednout v našem Domově, nebo si jej stáhne z internetových stránek.
 
Žadatelem je osoba.. - viz cílová skupina
 
2. Formulář Žádost o poskytnutí sociální služby vyplní sám zájemce, posudek lékaře si zajistěte u svého ošetřujícího lékaře. K těmto dokumentům je vhodné (není podmínkou) připojit kopii oznámení o přiznaném příspěvku na péči (pokud ho má zájemce přiznaný).   
 
3. Zájemce může žádost podat osobně přímo v našem zařízení (doporučujeme si domluvit osobní schůzku předem telefonicky), nebo zaslat poštou na adresu našeho domova.    
 
4. Kompletní žádost bude posouzena.  
 
5. Ve lhůtě do 30 dnů od podání žádosti dostane zájemce/žadatel Oznámení o zařazení či nezařazení do seznamu žadatelů o umístění do domova.  
 
6. Kladně posouzená žádost bude zařazena do seznamu žadatelů o umístění do domova. 
 
7. Sociální pracovnice postupně provede sociální šetření (v místě bydliště, v nemocnici, případně jiném zařízení). Zjišťuje, zda zájemce/žadatel potřebuje soc.službu, důvody nástupu, v čem potřebuje podporu a pomoc. (Před soc.šetřením Vás budeme předem telefonicky kontaktovat). Žadatelé jsou bodově hodnoceni dle stanovených kritérií, které zohledňují žadatelovu potřebnost umístění.

8. Ze seznamu žadatelů se v případě, že je v DS volné místo, postupně oslovují (telefonicky) žadatelé pro přijetí do DS. (Před přijetím do DS je nutné doložit aktuální posudek lékaře).  

9. S žadatelem je sepsána před nástupem do DS Smlouva o poskytnutí sociální služby. 
 
   
V případě zájmu je možné si DS prohlédnout osobně nebo v doprovodu rodinného příslušníka (doporučujeme Vám předem se telefonicky domluvit na návštěvě).
 

žádost_o_přijetí.pdf

Posudek lékaře

Seznam věcí

ceník_fakultativní_služby .pdf