Dovolte, abychom se Vám představili:

- jsme útulný Domov pro seniory rodinného typu. Nacházíme se v Dětenicích naproti zámeckému parku, ve kterém mají naši klienti možnost procházek. Svůj provoz jsme zahájili v říjnu 2017 a máme kapacitu poskytnout nový domov  14-ti klientům.

Cíle, principy, veřejný závazek, okruh osob:

Cílem Domova Samanit je poskytovat všem svým klientům příjemné a klidné prostředí, ve kterém jim bude poskytována komplexní, nepřetržitá ošetřovatelská a sociální péče. Dále pak podpora kontaktu klientů s přirozeným společenským prostředím, spolupráce s rodinou a poskytnutí pomoci při pozitivním hodnocení života, pomoc při nacházení smyslu života na jeho sklonku a doprovázení v posledních dnech života.

Každého klienta respektujeme jako jedinečnou lidskou bytost, která má právo na důstojnost, osobní autonomii, vlastní zvyky, vyznání, hodnoty a na vlastní volbu a rozhodování. Respektujeme potřebu soukromí a intimity našich klientů. Služby, které našim klientů, poskytujeme, komplexně přispívají ke kvalitě jejich života.

Služby a péče, které poskytujeme, jsou zaměřeny především na podporu a zachování co největší možné samostatnosti našich klientů. A pokud to situace umožňuje, tak také ke zvýšení zbývajících schopností samoobsluhy.

Služby Domova Samanit jsou určené především pro seniory žijící v Praze, Středočeském, Pardubickém, Libereckém a Královehradeckém kraji. Naše sociální služby jsou určeny pro všechny seniory, kteří z důvodu snížené soběstačnosti způsobené zejména z důvodu věku či zdravotním stavem potřebují pravidelnou pomoc a péči další osoby. Věková kategorie našich klientů: mladší senioři (65-80 let), starší senioři (80 a více let).

Prostředí, ve kterém je služba poskytována:

Jedná se o patrovou vilu se zahradou. V přízemí se nachází prostorná jídelna a společenská místnost s televizí a knihovnou. Ze společenské místnosti vede bezbariérový vstup na zastřešenou terasu s posezením. Dále je v přízemí prostorný byt pro 3 klienty s bezbariérovou koupelnou a toaletou. Do patra je možné se dostat schody nebo pomocí výtahu. V patře se nachází 6 pokojů, ve kterých je možné ubytovat 1-3 klienty. Každý pokoj je vybaven elektrickým plně polohovatelným lůžkem, stolkem k lůžku včetně pultu, šatní skříní, komodou, televizí a rádiem. Ke všem pokojům rovněž náleží vlastní bezbariérová koupelna a toaleta. V 1. patře se nachází také společné posezení. V zahradě se mohou naši klienti a jejich návštěvy bavit či relaxovat v altánku či u zahradního jezírka.

Naší cílovou skupinou jsou senioři od věku 65 let, kteří ať již z důvodu věku, změn jejich zdravotního stavu či snížené soběstačnosti, potřebují pravidelnou pomoc a péči další osoby.

Vytvořte si webové stránky zdarma!